Zamların Önü Arkası Kesilmiyor! Bir Zam Daha Yolda...

Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği Başkanı Ahmet Yücesan, et fiyatlarına yönelik bir takım açıklamalar altına imza attı.

Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği Başkanı Ahmet Yücesan, son bir yıl içerisinde maliyetlerde meydana gelen artışın %50 olduğunu açıklayarak, Tüketimin %40 oranla daraldığını, %20 zam yapmak istediklerini fakat iç piyasada tüketimin düşmesi sebebiyle kimsenin korkudan fiyatları artıramadığını açıkladı.

Cumhuriyet'ten Gamze Bal tarafından paylaşılan haberlere göre zammın şuanda bekletildiğini anlatan Yücesan, kırmızı etin alternatifi olarak görülen balığın mevsiminin bitmesinin ardından kırmızı ete kesinlikle zam yapacaklarını açıkladı. Talebin artmasını bekliyorlar...

Zamların Önü Arkası Kesilemiyor

  • Ulaştırma ve Altyağı Bakanlığı'nın bağlı ve ilgili genel müdürlüklerinin sunmuş olduğu her türlü hizmete %20 zam yapılmıştı. 
  • Karayolları'nda 7 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere köprü ve otoyol geçiş ücretlerinde %20 zam yapılmıştı.
  • Tren fiyatlarında %20 oranla zam yapılmıştı.
  • PTT gönderi ücretleri de %20'lik zamdan nasibini almıştı.
  • Süte de kısa süre önce zam gelmiş çiğ sütün referans litre fiyatı 2 TL'den 2.3 TL'ye çıkarılmıştı. 
  • 1 Temmuz'da elektriğe %14.98 oranında zam yapılmıştı. Ardından tekrardan bir zam yapılmış ve toptak elektrik birim fiyatı 20,5 kuruş olmuştu. Yani tarifedeki toplam elektrik fiyatları da 35 kuruş olmuştu. Bu kapsamda toptan elektrikte artış oranı %70'e ulaştı.
  • Doğalgaz fiyatlarına %14.90 zam yapıldı. Son gelen zamlarla da birlikte doğalgaz zammı %32 oldu.
  • Çay ve şekere de zam yapıldı. Çay %15, Şeker %16'lık zamdan nasibini aldı. 

08 Ekim 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.