Keçiören, “Fikir, Oluş ve Diriliş Üniversite Teşkilat Buluşması”na ev sahipliği yaptı

Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından Keçiören’e gelen çok sayıda üniversiteli öğrenci katıldı.

Etkinlikte Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah ve TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet de hazır bulundu. TÜGVA’nın önemli bir misyonu yüklendiğini ve o misyonun gereği olarak gençlerle ilgili birçok organizasyona imza atmayı başardığını belirten Mustafa Ak, “Bu nedenle ben TÜGVA yönetimine hepiniz adına teşekkür ediyorum. Bu buluşmaların özellikle Türkiye’nin geleceği açısından ve güçlü Türkiye’nin oluşumu açısından önemli adımlar olduğunun bilincinde olduğunuza inanıyorum” dedi.

“ÖNCE İNSAN” DİYEN DEVLETLER KURDUK

Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu, ama çok daha büyük ve güçlü bir ülke haline gelme kapasitesinin de bulunduğunu vurgulayan Başkan Ak sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin, geçmişi itibariyle tarihe altın sayfalar nakşetmiş bir milletin ülkesi olduğunu bilmemiz gerekiyor. Sadece kendimiz için değil, aynı zamanda bize umut bağlamış olan bütün mazlum ülkelerin insanlarının korunması, kollanması gerektiği bilinciyle de hareket etmemiz gerekiyor. Bizim devlet yapımızın içerisinde sadece kendimiz adına değil, başkaları adına da kaygılanan ve sorumluluk üstlenen bir yapımız var ve devletimizi insanı yaşatmak için var etmişizdir. ‘Önce insan’ demişizdir ve ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ demişizdir. Biz bu ilke ile hep hareket etmişizdir ve şimdiye kadar kurmuş olduğumuz her devlette temel direk bu olmuştur. Hemen yanına da adaleti koymuşuzdur ve adaletli davranmayı bir devletin en önemli mihenk taşı haline getirmişizdir. Dolayısıyla bizim millet olarak hedefimiz kendi ülkemizde barış, huzur, adalet, iyilik ve özgürlük içerisinde yaşamaktır.”

MİSAK-I MİLLİNİN ÖTESİNDE SINIRLARIMIZ VAR

Başkan Ak, Türkiye’nin misak-ı millinin ötesinde sınırlara sahip olduğunu, Çin Seddi’nden Adriyatik Denizi’ne kadar uzanan geniş bir gönül coğrafyasının bulunduğunu kaydederek, “Bu sorumlulukla çalışmamız, kendimizi yetiştirmemiz ve hareket etmemiz gerekiyor. Bu nedenle ülkenin geleceği olan sizler kendinizi yetiştirirken, tasavvurlarınızı oluştururken hep bu bilinçle hareket etmelisiniz ve TÜGVA çerçevesinde bu gayelerle hizmet etmek, faydalı olmak için en iyi şekilde kendinizi yetiştirmelisiniz” dedi. Üniversite yıllarındaki hocası Sabahattin Zaim’in kendilerine söylediği “Bizim görevimiz iyi, güzel ve faydalı insan yetiştirmek. Sonra bu insan nereye giderse gitsin, iyi ve güzel işler yapar, bu millete, vatana ihanet etmez. Dolayısıyla bizim işimiz iyi insan yetiştirmek olmalı” sözünü hatırlatan Mustafa Ak, “Allah razı olsun ondan, birçok iyi ve güzel insan yetiştirdi. Bunlar içerisinden bir tanesi de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Emek verilen o yüzlerce insanın içerisinden bir tanesi çıkar, öyle bir şey yapar ki inanın bütün çabalarınızın karşılığını alırsınız” mesajını verdi.

SADECE DERSLERİ DEĞİL, HAYATI DA OKUYUN

Üniversite öğrencilerine tavsiyelerde de bulunan Başkan Ak, üniversite yıllarının bir insanın hayatındaki en önemli dönem olduğunun altını çizerek, “Çünkü bu dönem insana kendisini yetiştirmesi için önemli fırsatlar sunar. Sadece dersleri değil, hayatı da iyi okumanız gerekir. Aynı zamanda bulunduğunuz şehri, yaşadığınız çağı da okumanız lazım. Vakıf hizmetleri ve çalışmalarına mutlaka katılalım. Mutlaka sanat veya sporla uğraşıp ikinci bir yeteneğimizi ortaya çıkaralım. Hayatın akışı üniversiteden sonra bir anda hızlanıyor. Bir yabancı dili mutlaka öğrenelim” tavsiyelerini paylaştı. Mustafa Ak, 903 bin nüfusuyla Keçiören’in Türkiye’nin en büyük AK Partili ilçesi olduğuna dikkat çekerken, “Keçiören belediyecilik hizmetleriyle, yaptığı faaliyetleri ve gerçekleştirdiği projeleriyle AK Partili belediyeciliğin en önemli örneklerinden bir tanesidir. Biz merkezde ve Başkent’te olmanın avantajlarından da yararlanabiliyoruz. Keçiören’e yurtdışından gelen misafir heyetler, öğrenciler ve yerel yöneticiler, yapılan hizmetleri ve projeleri de yerinde inceleyip örnek alıyorlar” dedi. Konuşmasının sonunda gençlerle bu buluşmayı gerçekleştiren TÜGVA’ya tekrar teşekkür eden Başkan Ak, “Ülkemizin dört bir yanından gelen kardeşlerimizi Keçiören’de ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum.” diyerek gençleri selamladı.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi