Akyurt'ta kentsel dönüşüm zamanı!

Akyurt’un yıllardır beklediği kentsel dönüşümün çalışmalarına başlanıyor.

Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile Cumhuriyet Meydanı ve Merkez Cami çevresinde genişletme çalışmalarına başlanıyor.

Çalışmalar öncesi Akyurt Belediyesi tarafından halka açık toplantı düzenlenecek. Toplantıda “Kentsel Dönüşüm nedir, aşamaları nelerdir?” gibi akla gelebilecek soruların yanında, kentsel dönüşüm kapsamında Beyazıt Mahallesi’nin ilk yerleşim alanı tamamen değişime uğrayacağı için hak sahibi vatandaşların diğer soruları da yanıt bulacak.

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık sosyal medya hesaplarından vatandaşları toplantıya davet ederken, toplantı hakkında önemli mesajlar verdi. Hilal Ayık “Yıllardır başladı, başlayacak diye uğraş verilen Beyazıt Mahallesi kentsel dönüşüm çalışması nihayet başlıyor. Beyazıt Mahallesinde ikamet eden ya da kentsel dönüşüme uğrayacak bölgede hak sahibi olan tüm vatandaşlarımız için çalışmaların başlamasından hemen önce bir toplantı tertip ettik. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum her konuda bize yardımcı olmaktadır. 7 Kasım tarihinde yapacağımız toplantıya kendisini de davet ettik. Bu aşamaya gelebildiğimiz için Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Ankara Milletvekillerimiz Zeynep Yıldız, Emrullah İşler, Arife Polat Düzgün, Orhan YEĞİN ile TOKİ Başkanı Ömer Bulut da toplantının davetlileri arasındalar. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen ve GEDAŞ (Gayrimenkul Değerleme A.Ş.) Genel Müdürü Cengiz Erdem sorulara cevap verecek. Bütün Akyurt halkını ve doğrudan hak sahibi tüm vatandaşlarımızı toplantıya davet ediyoruz.” diye konuştu.

Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşümü ve Merkez Cami çevre düzenlemesi toplantısı 07 Kasım Perşembe günü Saat: 13.30’da Akyurt Belediyesi Necip Fazıl Konferans Salonu’nda yapılacak.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

06 Kasım 2019 Ankara/ Akyurt- Belediyeler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi