Çankaya'da Sokullu Baharevlerinde beyin egzersizleri aktivitesi başladı

Çankaya Belediyesinin ileri yaştaki yetişkinler için hizmet verdiği baharevleri, sağlıklı yaş almak için yeni bir atölyeye başladı. Sokullu Baharevinde 12 hafta sürecek programda egzersizlerle beyin aktivitesini geliştirmek amaçlanıyor.

Tuğçe Cantürk
Tuğçe Cantürk Tüm Haberleri

Çankaya Belediyesi, her yaştan, her kesimden yurttaşa hizmet vermeye devam ediyor. Hizmetlerinde 7’den 77’ye her vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hareket eden Belediye, yaşlı vatandaşlar için hizmet verdiği Baharevlerinde “Beyin Egzersizleri Atölyesi” programını başlattı.

Eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel faaliyetlerle buluşma ve paylaşma noktası olan Baharevinde bir araya gelen yaşlı vatandaşlar, 12 hafta sürecek atölye ile hafızalarını tazeleyecekler. İlk olarak Sokullu Baharevinde başlayan “Beyin Egzersizleri Atölyesi”, üyelere sağlıklı yaş almada destek olacak. Her hafta konsantrasyonu arttıracak, hafızayı güçlendirecek, beyni farklı düşünmeye yönlendirecek egzersizlerin yapılacağı Atölye, kişinin oturduğu yerde beynini aktifleştirmesini sağlamayı hedefliyor.   

Beyin egzersizleri kişiye; konsantrasyon, odaklanma ve dikkat artışı, beyinde yeni sinir bağlantılarının oluşması, el-göz koordinasyonu becerisi, hafıza ve öğrenme yeteneğinde artış, birbirinden bağımsız iş yapabilme yeteneği, duygusal stresi azaltma, zihinsel ve fiziksel performansta gelişim gibi kazanımlar sağlıyor. İleri yaşta ortaya çıkma olasılığı yüksek olan alzeheimere karşı da güçlü bir önlem olarak görülüyor.      

Çankaya Belediyesinin 7 noktada hizmet veren Baharevlerinde farklı zaman dilimlerinde Alzheimer, diyabet, obezite, kadın hakları, engelli hakları, çocuk hakları, toplumsal cinsiyet, aile ilişkileri, iletişim, sağlıklı beslenme gibi birçok konuda bilgilendirici seminerler veriliyor.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

11 Kasım 2019 Ankara/ Çankaya- Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.