Kahramankazan’ın 2020 bütçesi Büyükşehir’de onaylandı

Kahramankazan Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesi, Kahramankazan Belediye Meclisi’nin ardından, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kahramankazan Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin son toplantısında görüşüldü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, mali bütçe tasarısı maddeler halinde okunarak oylamaya sunuldu.  Kahramankazan Belediyesi 2020 yılı bütçesi oylamanın ardından, oy birliğiyle kabul edildi. Oy birliği ile mecliste onaylanan Kahramankazan Belediyesi’nin 2020 mali yılı bütçesi 100 milyon TL olarak belirlendi. Kahramankazan Belediyesi 2020 yılı bütçesi, Kahramankazan Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantısında da oy birliği kabul edilmişti.

Kahramankazan’ı anlattı

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, bütçenin oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından teşekkür konuşması yapmak üzere meclis kürsüsüne çıktı. 2020 yılı bütçelerinin hayırlı uğurlu olmasını temenni eden Oğuz, bütçenin hazırlanmasında emeği geçen belediye bürokratları ile Kahramankazan ve Büyükşehir belediyeleri meclis üyelerine gösterdikleri güven ve samimiyet için teşekkür etti. Oğuz, konuşmasında Kahramankazan’a ilişkin bilgiler de verdi. Oğuz, ilçelerinin 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinde Türk milletinin gösterdiği dik duruşun sembolü olarak “kahraman” unvanına layık görüldüğünü anımsattı. Oğuz, Kahramankazan’ın yoğun bir sanayi ve tarım potansiyeline sahip olduğundan bahsetti. Türkiye’de arıcılık sektörünün başkentinin Kahramankazan olduğunu ifade eden Oğuz, Türkiye’deki ana arı üretiminin yüzde 65’nin Kahramankazan’da yapıldığını söyledi. Kahramankazan’ın Ankara’nın en kaliteli ve en ucuz etine sahip olduğunun altını çizen Oğuz, ilçelerinde yıllık büyükbaş ve küçükbaş olmak üzere toplamda 250 bin hayvan kesiminin yapıldığını kaydetti.

Kahramankazan’a davet etti

Meclis üyelerine ilçelerinin meşhur balından ve etinden hediye eden Oğuz, Başkan Yavaş ve tüm meclis üyelerini ilçelerine davet ederek, “Davet ediyoruz çünkü her lezzet yerinde güzeldir” dedi.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi