İçişleri Bakanlığı trafikte alınacak tedbirlerle ilgili 81 ile genelge gönderdi

İçişleri Bakanlığı, 81 ile kış aylarında trafikte alınacak tedbirlerle ilgili genelge gönderdi. Genelgeye göre trafik birimlerince kış lastiği kullanımı denetimlerine ağırlık verilecek, bu zorunluluğa uymadığı tespit edilenler hakkında idari para cezası kesilecek. Bu araçların lastiklerinin uygun hale getirilebilmesi için en yakın yerleşim birimine kadar götürülmelerine belge düzenlenerek izin verilecek. Kış ve kötü hava/yol koşullarında trafik akım yoğunluğu ve tıkanmaların önüne geçebilmek içi

Halim  Akdemir
Halim Akdemir Tüm Haberleri

İçişleri Bakanlığı, 81 ile kış aylarında trafikte alınacak tedbirlerle ilgili genelge gönderdi. Genelgeye göre trafik birimlerince kış lastiği kullanımı denetimlerine ağırlık verilecek, bu zorunluluğa uymadığı tespit edilenler hakkında idari para cezası kesilecek. Bu araçların lastiklerinin uygun hale getirilebilmesi için en yakın yerleşim birimine kadar götürülmelerine belge düzenlenerek izin verilecek. Kış ve kötü hava/yol koşullarında trafik akım yoğunluğu ve tıkanmaların önüne geçebilmek için toplu taşıma özendirilecek. Taşıt ve yaya trafiğinin yol ya da kaldırım yüzeyinde oluşabilecek buzlanmadan olumsuz etkilenmesini önlemek amacıyla hedef cadde ve sokaklarda "tuz varili" uygulaması yapılacak.

# ASAYİŞ İLE İLİŞKİLİ:

27 Kasım 2019 Ankara- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi