Çankaya’da 4 bin 599 ağaç budandı

Çankaya Belediyesi, cadde ve sokaklarda ağaçların bakım ve budama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Elif Duman
Elif Duman Tüm Haberleri

Çankaya Belediyesi, cadde ve sokaklarda ağaçların bakım ve budama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Son bir yılda 4 bin 599 ağaç budayan belediye ekipler, 5 Şubat gecesi Ankara’da etkili olan fırtına sonucu kırılan ve tehlike oluşturan ağaçları da kaldırdı.

Çankaya Belediyesi, sokak ve caddelerdeki ağaçları budama çalışmalarına devam ediyor. Ağaçların kurumuş dalları ile kırılma tehlikesi olan dallarını temizleyen belediye ekipleri vatandaşların can ve mal güvenliğini de koruyor. 2019 yılı boyunca 624 noktada çalışma yapan ekipler, 4 bin 599 ağacı budadı. Belediyi ekipleri, 5 Şubat gecesi Ankara’da etkili olan fırtına sonucu kırılan ve tehlike oluşturan ağaçları da kaldırdı.

Budama mevsimi olan 1 Kasım-31 Mart arası yapılan genel budama çalışmalarında ilçedeki 350 sokak ve caddedeki ağaçları budayan Çankaya ekipleri, aynı dönem içinde 175 parktaki ağaçların da kurumuş dallarını temizledi.

Sokak ve parkların yanı sıra yeşil alanlar, okullar, kurumlar, kreşler, elçilikler, muhtarlıklar ve ibadethanelerde de budama çalışmaları yapan Çankaya Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirerek tehlike arz eden ağaçlara müdahale ediyor.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

06 Şubat 2020 Ankara/ Çankaya- Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.