Kamu Personel Alımlarını Tek Bir Sistemde Birleşiyor! E-Devlet ile Entegrasyon Edilecek...

Kamu Personel Alımlarını Tek Bir Sistemde Birleşiyor! E-Devlet ile Entegrasyon Edilecek...
Bakan Selçuk; “Kamu personel alımlarını tek bir sistemde birleştirerek bürokrasiyi azaltacağız”

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Elektronik Kamu İstihdamı Portalı EKİP ile kamu personeli alımlarını tek bir sistem üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştireceklerini duyurdu. Selçuk Böylece kamuya yapılacak tüm personel alım ilanlarının tek adresten ve en güvenilir şekilde yapılmasını planlıyoruz dedi.

EKİP projesi ile birlikte kamuda yeni bir dönemi başlatacaklarını bildiren Bakan Selçuk nitelikli personel istihdamını da böylece kolaylaştıracaklarını bildirdi.

Bakan Selçuk projenin kamu istihdamına katılımı artıracağını da belirterek personel temini sürecinde en nitelikli kişiye en kısa sürede ve en ekonomik yöntemlerle ulaşacaklarını söyledi.

Hali hazırda kamu personeli alım ilanlarının birçok platform üzerinden yayınlandığına dikkat çeken Bakan Selçuk şunları söyledi: EKİP 2021 Yılı Yatırım Programına alındı. Proje ile artık tüm kamu personeli alım ilanlarının internet sitesi üzerinden yayımlanmasını sağlayacağız. Hem adaylar hem de kurumlar için daha efektif bir hizmet sunacağız.

E-DEVLET ILE ENTEGRASYONU SAĞLANACAK

EKİPi ayrıca e-devlet ile entegre edeceklerinin bilgisini veren Bakan Selçuk Özellikle kamu personeli adayları istihdama ilişkin bilgilere ve birçok çevrimiçi işleme 7/24 ulaşabilecek ifadelerini kullandı.

PERSONEL ALIMI DAHA DÜŞÜK MALIYETLI VE HIZLI OLACAK

Daha düşük maliyetli ve daha hızlı personel alımı sürecinin de başlayacağının altını çizen Bakan Selçuk Fiziki evrak üzerinden görülen birçok işlem sanal ortama aktarılacak. Dolayısıyla iş yükünü önemli oranda azaltacağız. Projemiz ayrıca kamu personel planlama işlemlerine de katkı sağlayacak ifadelerini kullandı.

Kamu personel alımlarında teknolojik gelişmelerden maksimum düzeyde istifade ettiklerini aktaran Bakan Selçuk şöyle devam etti: Personel alımlarını daha disiplinli anlaşılır ve daha erişilebilir hale getireceğiz. Bu projemiz vatandaş odaklı hizmet anlayışımızdan hareketle tek bir merkezden kamuoyuna açık bir şekilde hizmet vereceğinden açık ve şeffaf devlet anlayışımıza da katkı sağlamasını öngörüyoruz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.