Ankara Haber: Keçiören Belediyesinden Depremzedelere Aşevi Ramazan Çadırı ve Ulaşım Hizmeti Hızla Devam Ediyor...

Ankara Haber: Keçiören Belediyesinden Depremzedelere Aşevi Ramazan Çadırı ve Ulaşım Hizmeti Hızla Devam Ediyor...
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, deprem bölgesine gönderilen tırlar dolusu yardımların, iş makinalarının, cenaze araçlarının, uzman personellerin, kefen ve çadır desteklerinin ardından depremzedelere yönelik yapılan çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Altınok bölgeye ilk etapta iki öğün sıcak yemek çıkaracak aşevi, ardından depremden zarar gören 4 şehre Ramazan çadırı kuracaklarını kaydetti. Ankara’ya gelmek isteyen depremzedelerin ulaşımı için seferber olduklarını da söyleyen Altınok, çeşitli noktalardan ulaşımının sağlanması için 12 adet otobüs ve minibüs tahsis ettiklerini dile getirdi.

Keçiören Belediyesinin ilçedeki Ovacık Mahallesinden yola çıkan yardım tırlarını uğurlayan Başkan Altınok, depremzedelere ilk etapta barınma imkânı sunulmasının önemli olduğunu, bu nedenle de çeşitli kampanyalarla ve belediyenin tüm imkânlarıyla seferber olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Uzun sürecek bir afet ve felaket bu. Enkazımızı kaldırdıktan sonra orada milyonlarca insanımız olacak. Bölgede aşevimizi kuruyoruz. Günlük iki öğün sıcak yemek çıkaracak ve vatandaşlarımıza dağıtacak. Ramazan ayı ilgili şu an çadır çalışmalarımız var. 4 tane ilimizde Ramazan çadırı kurup Ramazan'da vatandaşlarımıza sıcak iftarlık vereceğiz. Bir Milli Mücadele ruhu var. Destek veren, emek veren, yürek veren, gönül veren herkese teşekkür ediyorum.”

Deprem bölgelerinden Ankara’ya gelen ve hâlihazırda gelmek isteyen depremzedelere yönelik barınma ve ulaşım imkânı sağladıklarını da aktaran Altınok, “Deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımız var. Şefkat Evimize 90 kişi geldi. Misafirhanemiz var, burada da depremzede vatandaşlarımızı misafir ediyoruz. Bir taraftan evlere gelen vatandaşlarımız var. Yakınlarının yanına misafir olarak gelen de var. Kırıkhan'dan ve çeşitli deprem bölgesinden gelecek vatandaşlarımız için 12' araç tahsis ettik. Bütün imkânlarımızı, belediyemizin bütün gücünü, vatandaşlarımızla birlikte seferber ediyoruz. Ankara’daki halkımız ‘Bizi bırakın deprem bölgesine bakın’ diyor. Rabbim herkesten razı olsun.” diye konuştu.

Bu arada Keçiören Belediyesi, deprem bölgesinden Ankara’ya gelen vatandaşları Keçiören’deki yardımsever gönüllülerin boş evlerinde konaklatmak için “Misafirin Var Keçiören’im” sloganıyla Ev Eşyası Toplama Kampanyası başlattı.​

attachment-82581-0-f9e269ea1278f5a46f933c196a7fae7c-1676015190.jpeg

attachment-82581-1-f9e269ea1278f5a46f933c196a7fae7c-1676015191.jpeg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.