Ankara Turizmi Canlanıyor! Miras Şantiye Gezileri Başlıyor! Ankara Kalesi, Arkeopark ve Roma Tiyatrosu Görenler Şaşıracak...

Ankara Turizmi Canlanıyor! Miras Şantiye Gezileri Başlıyor! Ankara Kalesi, Arkeopark ve Roma Tiyatrosu Görenler Şaşıracak...
26 Nisan 2024'te Ankara Kalesi, Arkeopark ve Roma Tiyatrosu şantiyelerini ziyarete açarak tarihi mirasın izlerini sürme fırsatı sunuyor. Başkentliler, Ankara Miras Şantiye Gezileri ile tarihi yapıların restorasyon sürecine tanıklık edecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent tarihine ışık tutan yapıları ayağa kaldıran projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Ankara Miras Şantiye Gezileri kapsamında Ankara Kalesi, Arkeopark ve Roma Tiyatrosu Şantiyelerini 26 Nisan 2024 tarihinde yeniden Başkentlilerin ziyaretine açıyor.

Ankara Miras Şantiye Gezileri Tekrar Başlıyor!

Ankara’nın tarihi ve kültürel değerlerine ışık tutan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent tarihini ayağa kaldıran projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, “Ankara Miras Şantiye Gezileri” kapsamında Ankara Kalesi, Arkeopark ve Roma Tiyatrosu Şantiyelerini 26 Nisan 2024 tarihinde yeniden Başkentlilerin ziyaretine açıyor.

Başvurular Online Yapılabiliyor

Kent tarihini tanıtmak ve turizmi canlandırmak amacıyla gerçekleştirilen gezilerde Başkentlilerle, kentin Galatlardan günümüze kadar gelen zengin tarihsel katmanları, Roma yerleşimi ve Ankara Kalesi hakkında kent tarihine ilişkin bu çalışmalarla ortaya çıkan yeni bilgiler de paylaşılıyor. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen gezilere, “https://forms.ankara.bel.tr/ankaramiras” adresindeki form doldurularak katılım sağlanabiliyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.