Çankaya'da Fidel Castro’nun adının verdiği parkın açılışı 13 Ağustos’ta gerçekleşecek

Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi’nde 13 Ağustos’ta açılacak Fidel Castro Parkı 10 dönüm alan üzerine inşa edildi.

Geçtiğimiz yıl 25 Kasım da hayatını kaybeden Küba’nın efsane lideri Fidel Castro’nun adı Çankaya’da yaşayacak. Çankaya Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi’nde bulunan bir parka Küba lideri Castro’nun adı verildi. Parkın açılışı Fidel Castro’nun doğum günü 13 Ağustos saat 18.00’de yapılacak.

ÇANKAYA DOSTLUK KÖPRÜLERİNİ ÇOĞALTIYOR

Aydınlarının, bilimin sanlarının, sanatçılarının ve sporcularının adlarını parklarına vererek hak ettikleri değeri gösteren Çankaya, ülke dışı dostluk çalışmalarına da katkısını sürdürüyor. Birçok yabancı ilçe ile “kardeş kent” anlaşması yaparak Türk ve diğer ülke halkları arasında dostluk köprüsü kuran Çankaya Belediyesi, Küba’ya da dostluk elini uzattı. 90 yıllık yaşamını emperyalizme karşı mücadeleye adayarak Küba halkının yanı sıra dünya üzerinde birçok halkın sevgisini kazanmış olan devrimci lider Fidel Castro’nun adı Çankaya’da yaşayacak.Düşünceleri ve mücadelesi ile tarihe büyük bir iz bırakan Castro, Çankaya’dan yeni nesillere aktarılmış olacak.

10 BİN373 METREKAREALANA KURULU

Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2808 Cadde ile 2806 Sokakların kesişiminde bulunan park 10 bin373 metrekarealana sahip. Yeşil alanı 7 bin915 metrekare olan park, kent mobilyaları, çocuklar için oyun ve spor alanıyla bölge halkının yaşam alanı olarak hizmet verecek.

07 Ağustos 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi