Keçiören Belediyesi, okul kütüphanelerine 6 kitaptan oluşan kültür seti dağıttı

Keçiören Belediyesi, okul kütüphanelerinin zenginleştirilmesi ve çocukların okumaya teşviki için okullara 6 kitaptan oluşan kültür seti dağıttı.

İlk, orta ve lise düzeyinde eğitim yapan 178 okula 2 set halinde dağıtılan kültür seti Keçiören Belediyesi Yayınlarından oluşuyor. Keçiören'deki kamu kurumları ve sağlık kuruluşlarına da dağıtılan kültür setinin içerisinde Yaşayanların ve Savaş Meydanlarının Kaleminden Çanakkale, 100. Yılda Gençlikten Şühedaya Mektup, Siyer -i Nebi, Yunus Emre Divanı, Mehmet Akif - Belgeleriyle Milli Şairin Portresi, İlham Perin Geldiyse Söylenecek Söz Vardır kitapları yer alıyor. Ayrıca setin içerisinde Keçiören Eğitime Destek Merkezi'nin KEDEM Çocuk dergisi ve Hilye -i Şerif de bulunuyor. Okuma alışkanlığı kazanmanın önemine dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Okunmamış kitabın faydası olmaz insana... O nedenle çocuklarımızın, gençlerimizin zamanı iyi değerlendirmelerini ve bol bol okumalarını tavsiye ediyorum. Çağımız bilgi çağı... Okumak sadece öğretmez bakış açınızı, hayal ve duygu dünyanızı da zenginleştirir." diye konuştu.

14 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.