Çankaya Belediyesinin sağlık evlerinde ücretsiz hizmetler devam ediyor

Çankaya Belediyesinin sağlık evlerinde her yıl binlerce hastaya verdiği birinci basamak sağlık hizmeti ile ağız ve diş sağlığı hizmetinden Haziran ayına kadar 7 bin 59 vatandaş yararlandı.

Çankaya Belediyesinin sağlık hizmetlerinin ücretsiz olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak, yurttaşlarımıza ücretsiz sağlık hizmetlerini artırarak vermeye devam edeceğiz. Temel sağlık hizmetlerini almak her yurttaşımızın hakkıdır" dedi.

Sağlık güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın sağlanan hizmetten ücretsiz yararlanılabiliyor. Çankaya Belediyesi Sağlıkevlerinden sadece Çankaya’da ikamet eden değil, başvuran her vatandaş yararlanabiliyor.

Çankaya Belediyesinin sağlık evlerinde ücretsiz olarak verdiği birinci basamak sağlık hizmeti ile ağız ve diş dağlığı hizmetinden yılın ilk 5 ayında 7 bin 59 vatandaş yararlandı. Çankaya Belediyesi Sağlık Evlerinde, ağız ve diş sağlığı teşhis ve tedavisi ile hemşirelik hizmeti ağırlıkta olmak üzere, vatandaşların sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın sağlıkta eşitlik ilkesi ile hareket ediliyor.

KOŞULSUZ HİZMET

Sağlık hakkının en temel insan hakkı olduğunu ve ücretsiz olması gerektiğini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Siyasi görüşüne, inancına, kim olduğuna bakmaksızın ve ayırım yapmadan hizmet verdiğimiz sağlıkevlerimizinden dileyen her vatandaşımız yararlanabiliyor. Halkımızın sağlık problemi olduğunda kolaylıkla ulaşabilecekleri mesafede bulunan sağlıkevlerimizde, hemşirelik, birinci basamak sağlık hizmetleri ile ağız ve diş sağlığı konusunda hizmetler alınabiliyor. Yakın zamanda hayata geçirdiğimiz Sağlık Kart projesi ile vatandaşlarımızın özel hastanelerden yüzde 50’ye varan indirim almasını sağlıyoruz.İnsanlar sağlık gibi temel ihtiyaçlarını giderirken maddi kaygı taşımalılar. Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak, yurttaşlarımıza ücretsiz sağlık hizmetlerini artırarak vermeye devam edeceğiz. Temel sağlık hizmetlerini almak her yurttaşımızın hakkıdır.Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız gereği , sağlıkla ilgili çalışmalarımızı yetkimiz ölçüsünde sürdürüyor, vatandaşlarımızın en iyi imkanlardan yararlanması için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

5 NOKTADA SAĞLIKEVİ

Çankaya Belediyesi sağlık evlerinde, ağız ve diş sağlığı konusunda, diş çekimi, dolgu, diş taşı temizliği, hemşirelik hizmeti kapsamında ise pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü ve yara bakımı gibi konularda sağlık hizmeti veriliyor. Çankaya Belediyesinin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen Çankayalılar için Sağlıkevi adresleri şöyle;

23 Haziran 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.