Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Osmanlı Aile Yaşam Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e, yeni bir aile yaşam merkezi daha kazandırıyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı büyük ölçüde tamamlanan merkezde, peyzaj çalışmaları devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e, yeni bir aile yaşam merkezi daha kazandırıyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı büyük ölçüde tamamlanan merkezde, peyzaj çalışmaları devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen karma fonksiyonlu yapıya sahip Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Pazar alanı bünyesinde gençlik merkezi, hanımlar lokali, yaşlılar ve engelliler merkezi, çocuk kulübü, kapalı pazar alanı, 140 araçlık otopark, bay bayan yüzme havuzları, spor salonları, hamam, sauna ve buhar odaları yer alıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar,“Ankara’ya modern bir tesis daha kazandırıyoruz”dedi. Üçpınar, Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’nde duvar, mermer, seramik kaplamalarının tamamlandığını, kapı, pencere montajlarının ve mekanik imalatların testlerinin yapıldığını söyledi.

Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’nde peyzaj çalışması yapılmaya başlandığını belirten Üçpınar, bu kapsamda çevre düzenlemesi ve tretuvar çalışmaları yapılacağını kaydetti.

-MERKEZDE YER ALAN BİRİMLER-

Toplam inşaat alanı 28 bin 400 metrekare olan Osmanlı Aile Yaşam Merkezi bünyesinde yer alan birimler şunlar:

Okuma, internet, müzik vb eğitim odaları, özel kurs odaları, oyun salonları, kabul salonu, kapalı pazar alanı, kadın-erkek spor-fitness salonları, açık-kapalı-engelli otoparkları, kadın-erkek yüzme havuzları,hamam, sauna ve buhar odaları ile çocuk oyun alanı.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

14 Mayıs 2017 Ankara- Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.