Alüminyum Rölyef Kursuna kadınlar büyük ilgi gösterdi

​Selçuklu ve Osmanlı’dan günümüze devam eden geleneksel sanatlardan biri olan alüminyum rölyef son yıllarda büyük rağbet görüyor.

Pursaklar Belediyesi Ayyıldız ve Hüma Sultan Hanım Evi de açtığı kursla ilçedeki kadınlara alüminyum rölyef sanatının inceliklerini öğretiyor. Belediye bünyesinde ilk defa açılan kurs büyük ilgi gördü. Kadınların büyük bir dikkat ve titizlikle yaptığı alüminyum rölyef çalışması aşama aşama tamamlanarak son şeklini alıyor. Alüminyum folyo üzerine yapılan kabartma çalışması ile ortaya birbirinden güzel eserler çıkıyor.Büyük bir sabır ve emekle yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan eserler pazarlanarak ev ekonomisine katkı da sağlıyor.

Bu sanatı yaşatmak üzere açılan kursa katılan kadınlar Ayyıldız ve Hüma Sultan Hanım Evinde alüminyum rölyef sanatının inceliklerini öğrenerek yeni meslekler ediniyor. Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri Ayyıldız Hanım Evinde; Perşembe ve Cuma günleri ise Hüma Sultan Hanım Evinde verilen alüminyum rölyef kursuna katılmak isteyenler kayıt yaptırabilecek.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.