Başkan Oğuz’un asfalt çıkışı etkili oldu

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un sözleri Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe merkezinde yürüttüğü altyapı çalışmaları sırasında kazdığı, ancak eski haline getirmediği yollarda, Kahramankazan Belediyesi’nce asfalt yama, bakım ve onarım çalışmaları yapıldığına ilişkin çıkışı ses getirdi. Oğuz’un, “Vatandaşların mağdur olmaması için bedeli ne olursa olsun bu yolları asfaltlayacağım” sözlerinin ardından, Büyükşehir Belediyesi söz konusu yollarda asfaltlama çalışmalarına nihayet başladı.

Ne olmuştu?

Büyükşehir Belediyesi bir süre önce, Kahramankazan ilçe merkezinde kendi sorumluluk alanı içindeki cadde ve sokaklarda altyapı çalışmaları yapmıştı. Ancak çalışmaların tamamlanmasına rağmen kazılan yollar eski haline getirilmemişti. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar söz konusu yolların bir an önce asfaltlanmasını isteyerek, durumu Kahramankazan Belediyesi’ne iletmişti. Kahramankazan Belediyesi de vatandaşlardan gelen yoğun talepler doğrultusunda durumu Büyükşehir Belediyesi’ne iletmişti. Ancak tüm bunlara rağmen yollar eski haline getirilmemişti. Bunun üzerine Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un talimatıyla harekete geçen ekipler, Büyükşehir Belediyesi’nce bozulan yolları eski haline getirmek için asfalt yama, bakım ve onarım çalışmaları başlatmıştı. Kahramankazan Belediyesi ekipleri bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan birçok cadde ve sokakta çalışma yapmıştı.

Mecliste tekrar gündeme geldi

Bu gelişmelerin ardından, söz konusu durum Kahramankazan Belediye Meclisi’nin kasım ayı toplantısında gündeme gelmişti. Başkan Oğuz, belediyelerince, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan cadde ve sokaklarda yürütülen asfaltlama çalışmaları hakkında bilgi vermişti. Oğuz, kendilerine gelen yoğun talepler doğrultusunda vatandaşların mağdur edilmemesi için sorumluluk alanları dışındaki cadde ve sokaklarda asfaltlama çalışmalarına başladıklarının altını çizerek, “Vatandaş bulduğu yerde benim yakama yapışıyor. ‘Bu yolu yap başkan’ diyor. Bedeli ne olursa olsun bu yolları yapacağım” diye konuşmuştu.
Toplantıda konuşan İYİ Parti Grup Başkanı Selim Çırpanoğlu da, Başkan Oğuz’a asfaltlama konusunda hak verdiklerini belirterek, “Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak konuşuyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin içerisindeyiz görüyoruz. Yetişmekte zorluk çekiliyor, doğru” şeklinde konuşmuştu.

Nihayet başladı

Başkan Oğuz’un bu çıkışının ardından, Büyükşehir Belediyesi söz konusu yollarda asfaltlama çalışmalarına başladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kahramankazan Belediyesi ekiplerinin eski haline getirdiği yolların dışında kalan cadde ve sokaklarda asfaltlama çalışmalarına bugün itibarıyla başladı.

Bir an önce tamamlansın

Kahramankazan’da yaşayan vatandaşlar, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un sorumluluk alanında olmamasına rağmen, bozulan yolları eski haline getirmek için yaptığı çalışmaları gayet olumlu bulduklarını belirterek, mağduriyetlerinin önüne geçtiği için kendisine teşekkür etti. Vatandaşlar, Başkan Oğuz’un sözlerinin Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdiğini vurgulayarak, “Böyle bir çıkış olmasa yollarımız ne zaman yapılırdı bilmiyoruz. Başlayan yağmur mevsimiyle birlikte çamur deryasına dönecek yollarda büyük sıkıntılar çekecektik. Çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.  

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi