Çankaya barınaklarında kanser tedavisi

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, sokak hayvanlarının geçirebileceği en ağır hastalıklardan bulaşıcı tümör tedavisini uygulayarak amansız hastalığa çare olmaya çalışıyor.

Tuğçe Cantürk
Tuğçe Cantürk Tüm Haberleri

Sokak hayvanlarının sağlığı için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, sokak hayvanlarının en ağır hastalıklarından biri olan bulaşıcı tümör (Transmissible Veneral Tumuor- TVT) ile de mücadele ediyor. Merkezde 2018 yılından bu yana 100’e yakın sokak hayvanı TVT tedavisi gördü. Köpeklerin çiftleşme ile bulaşan tümör olarak adlandırılan TVT tedavisinde kemoterapötik ve ışın tedavisi uygulamalarının olumlu sonuç verdiğini aktaran veterinerler, TVT tespit edilen hayvanlarda kemoterapötik tedavi uyguladıklarını söyledi.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ağır cerrahi müdahalenin dışında hayvanların genel sağlık taraması yapılıyor  ve basit yaralanmalara müdahale ediliyor. Ayrıca sokakta yaşaması mümkün olmayan yaşlı ve sakat hayvanların da tüm ihtiyaçlarını karşılayarak güven içinde yaşamaları sağlanıyor. 

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

14 Kasım 2019 Ankara/ Çankaya- Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.