Asgari Ücretlileri Sevindirecek Haber: Tarih Belli Oldu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 yılı için zam görüşmesini gerçekleştirmek adına Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 2 Aralık 2019 tarihinde ilk toplantısını yapacağını söyleyerek asgari ücretliye müjdeyi verdi.

Enver Yılmaz
Enver Yılmaz Tüm Haberleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından gerçekleştirilecek olan ilk toplantının 2 Aralık 2019 Pazartesi günü yapılacağını ifade etti.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden meydana gelen asgari ücret tespit komisyonunun, 2020 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için ilk toplantısını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde yapacağı öğrenildi. Taraflar, 1 Ocak 2020 itibarıyla geçerli olacak zammı görüşmek için tekrardan bir araya gelecek.

İlk toplantısı sonrasında komisyon, işçi ile işverenin ev sahipliğinde bu kez de ayrı ayrı toplanacak. Komisyonun son toplantısı yine bakanlıkta gerçekleştirilecek. 

22 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.