Araç Sahipleri Dikkat! Son 3 Gün... 625 TL Cezası Var!

Türkiye genelinde kış lastiği uygulaması 3 gün sonra 1 Aralık 2019 tarihinde başlıyor. Kış lastiği takmayan sürücüler 625 TL para cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Enver Yılmaz
Enver Yılmaz Tüm Haberleri

Türkiye genelinde şehirler arası yük ve yolcu taşımacılığı yapan tüm ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 3 gün sonra resmen başlıyor. Ulaşımda 43 şehrin geçiş güzergahı olan kritik noktalarda Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli olan polis ekipleri, denetim yapacak ve kış lastiği bulunmayan araçara 625 TL ceza uygulayacak.

1 Nisan'a Kadar Zorunlu

Söz konusu uygulama 1 Aralık 2019 tarihinde uygulamaya girecek ve 1 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecek. Bu tarihler arasında kış lastiği olmayan "ticari araçlara" söz konusu ceza uygulanacak.

Hususi Araçlara Zorunlu Değil

Söz konusu uygulama hususi araçlar için geçerli değil. Yani kış lastiği bulunmayan hususi aaçlara herhangi bir yaptırım bulunmuyor. Fakat can ve mal güvenliği için takılması öneriliyor. 

27 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi