“Memleketin Kısmeti” oyunu Çankaya'da

Sanatın merkezi olmaya devam eden Çankaya Belediyesi “Memleketin Kısmeti” oyununu ücretsiz olarak vatandaşlarla buluşturdu.

Elif Duman
Elif Duman Tüm Haberleri

Sanatın merkezi olmaya devam eden Çankaya Belediyesi “Memleketin Kısmeti” oyununu ücretsiz olarak vatandaşlarla buluşturdu.  Ankara Ekin Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği “Memleketin Kısmeti” oyunu Ankaralı sanatseverlerin büyük beğenisini topladı.

Sanatın merkezi olmaya devam eden Çankaya Belediyesi, Ankara Ekin Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu “Memleketin Kısmeti” oyununu ücretsiz olarak vatandaşlarla buluşturdu. Yılmaz Güney Sahnesi’nde sergilenen oyun büyük beğeni topladı.

AZİZ NESİN’E VEFA

Türk edebiyat tarihinin büyük ismi Aziz Nesin’in anısına bir vefa ve minnet borcu niteliğinde sahnelenen oyunda, ustanın öykülerinden yapılmış bir uyarlamadan öte, Aziz Nesin bugün hayatta olsa, kendi gözünden memleketin bugünkü durumuna dair düşünceleri ve duyguları izleyici ile paylaşıldı. “Neye niyet ettiğini unutan memleketler, kısmetlerine düşenlerden şikayet etmemelidir” anlayışı ile Haluk Işık tarafından kaleme alınan, Murat Atak’ın yönettiği oyunu Türkiye‘nin usta tiyatro sanatçıları yorumladı.

İki saat süren ve alkışlar arasında tamamlanan oyunun ardından Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner çiçek takdim etti.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

07 Şubat 2020 Ankara/ Çankaya- Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.