Devletin şefkat eli şehit aileleri ve gazilerin üzerinde

Devletin şefkat eli şehit aileleri ve gazilerin üzerinde
Devletin şefkat eli şehit aileleri ve gazilerin üzerinde. Selçuk: “Bakanlığımız, 100 bini aşkın şehit yakını ve gaziyi ziyaret ederek onları yalnız bırakmadı”

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Türkiye genelinde şehit aileleri ve gaziler için yürüttükleri çalışmaları salgınla mücadele sürecinde daha da yoğunlaştırdıklarını belirterek Bakanlığımız 2020 yılında 100 bini aşkın şehit yakını ve gazimizi evlerinde ziyaret ederek onları yalnız bırakmadı dedi.

Şehitlerin emanetlerine ve kahraman gazilere sahip çıkan Bakanlık onların acılarını bir nebze olsun dindirmek onlara hak ettikleri vefa duygusunu devlet olarak göstermek için salgın sürecinde de çalışmalarına devam etti.

245 BIN EV VE IŞYERI ZIYARET EDILDI

Selçuk aralarında sosyolog ve psikologların da bulunduğu Bakanlık çalışanlarının şehit yakınları ve gazilere yaptığı düzenli ziyaretlerini salgın sürecinde de sürdürdüklerini kaydetti. Bu kapsamda 2020 yılında 50.000 şehit yakını ile 58.700 gazi ailesi ziyaret edilirken 2017 yılından bu yana 245.870 ev ve işyeri ziyaretleriyle şehit yakınları ve gazilerle hemhal olundu. Sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan ziyaretlerde şehit yakını gazi ve gazi ailelerinin bir ihtiyaçları olup olmadığı soruldu.

11.400 VATANDAŞIMIZA ÜCRETSIZ SEYAHAT KARTI VERDIK

Şehit yakını gazi ve gazi yakınlarının sosyal hayattan kopmalarını önlemek ve sosyal faaliyetlere katılımlarını sürdürmek adına da her türlü kolaylığı sağladıklarını vurgulayan Bakan Selçuk Bu kapsamda şehir içi toplu taşıma hizmetleri ile demir yolları ve deniz yollarının şehir içi ve şehirlerarası hatlarından ücretsiz olarak yararlanmaları için 2020 yılında 11.400 vatandaşımız ücretsiz seyahat kartı aldı. 2014 yılından bu yana 192.974 adet ücretsiz seyahat kartını hak sahiplerine teslim ettik diye konuştu.

1.595 ŞEHIT YAKINI GAZI VE GAZI YAKINIMIZI ISTIHDAM ETTIK

Selçuk şehit yakını gazi ve gazi yakınlarının gelecek kaygısı yaşamamaları için 2020 yılında da kamu kurum ve kuruluşlarına istihdamını sağladıklarını kaydetti. Bakan Selçuk Geçen yıl 1.595 şehit yakını gazi ve gazi yakınımızı istihdam ederken 1995 yılından bu yana 45.151 şehit yakını gazi ve gazi yakınımızın atamasını gerçekleştirdik diye konuştu.

ŞEHITLERIN ISIMLERI YAŞATILDI

Selçuk şehitlerin hatıralarının yaşatılması adına kamu kurum ve kuruluş binaları ile cadde sokak park ve benzeri alanlara 513ü 2020 yılında olmak üzere 2017 yılından bu yana 2.344 isimlendirme yapıldığını söyledi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.