Yenimahalleli Kadınlara Yeni İstihdam Kapıları Aralanıyor! “Kadın İstihdamında Yeni Yetkinlikler” Projesi Başladı

Yenimahalleli Kadınlara Yeni İstihdam Kapıları Aralanıyor! “Kadın İstihdamında Yeni Yetkinlikler” Projesi Başladı
Yenimahalle Belediyesi, National Democratic Institute (NDI) tarafından desteklenen “Katılıyoruz & Biz de Varız” Programına tam destek sağlıyor.

 Proje kapsamında GAYA Araştırma Enstitüsü’nün, Yenimahalle Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Kadın İstihdamında Yeni Yetkinlikler” projesi başladı.

Yenimahalleli kadınların çalışma hayatında çok daha farklı alanlarda yer alabilmesi ve söz sahibi olabilmesi adına yapılan proje çerçevesinde Yenimahalle Belediyesi YENİMEK sorumlularına ve kursiyerlere online E-Ticaret, Sosyal Medya ve Pazarlama, Endüstriyel Tasarım, 3D Printer, Sosyal Medya ve Hukuk eğitimleri verildi.

Eğitimlerde, kadınların dijital dünyada ihtiyaç duyacağı eğitimleri almalarının gerekli olduğu ve önümüzdeki dönemde hazırlanacak eğitim programlarında bunun göz önüne alınması gerektiği belirtildi.

Kadınlar gelişirse toplum da gelişir

Yenimahalle Belediyesi Avrupa Birliği Proje ekibinin Yenimahalleli kadınlara gerek iş gerek sosyal yaşam hemen her konuda destek projeleri yürüttüğünü aktaran Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Kadınlar özgürleşmeden toplum özgürleşmez. Kadınların haklarını elde etme yolundaki mücadelesine sonuna kadar destek veriyoruz, yanlarındayız” dedi.

Yenimahalle Belediyesi’nin başta cinsiyet olmak üzere her türlü ayrımcılığa karşı olduğunu ve herkese eşit hizmet anlayışıyla çalışıldığını ifade eden Yaşar, bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin o ülkedeki kadınların siyasal, sosyal ve hukuki alandaki konumlarıyla yakından ilgili olduğunu söyleyerek, “Kadınlar gelişirse toplum da gelişir, kadınlar makus kaderlerini değiştirirse toplumda da çok şey değişir” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.