Başkan Fethi Yaşar'dan Rektör Necdet Ünüvar'a ziyaret

Başkan Fethi Yaşar'dan Rektör Necdet Ünüvar'a ziyaret
*Başkan Yaşar’dan Rektör Ünüvar’a ziyaret. *Yaşar Ünüvar görüşmesinde gündem “eğitim” Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ı makamında ziyaret etti.

*Başkan Yaşar’dan Rektör Ünüvar’a ziyaret. *Yaşar Ünüvar görüşmesinde gündem “eğitim” Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ı makamında ziyaret etti.

Yeniden yüz yüze eğitimlerin başladığı üniversitelerin ihtiyaçları ve üniversite-belediye işbirliğinin masaya yatırıldığı görüşmede Yaşar “Ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasının tek yolu kaliteli eğitimden geçiyor. Bu nedenle eğitim kurumlarımıza elimizden geldiğince destek vermemiz gerektiğine inanıyorum” dedi.

Yenimahalle’de yatırımı eğitime yapıyoruz

Yenimahalle’yi eğitim sıralamasında en üst basamaklara taşımak için 2009 yılından bu yana aralıksız yatırım yapıldığını belirten Yaşar “Yenimahalle’de yatırımı eğitime yapıyoruz. İlçemizde 12 noktada kreş ve gündüz bakımevi, 6 noktada okula yardımcı ve sınavlara hazırlık amaçlı Destek Eğitim Merkezi ve 9 noktada kütüphane hizmetimiz bulunmaktadır. Bölgemizde bulunan üniversitelerimiz için de temizlik, dezenfekte ve çevre düzenlemesi konusunda elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. TMMOB ile işbirliği içerisinde yaptığımız Teoman Öztürk Öğrenci Yurdu ile 300 öğrencimize ev ortamı sağlarken; yeni bir öğrenci yurdu yapımı için de kolları sıvadık” dedi.

Cumhuriyet Akademisi masaya yatırıldı

Cumhuriyetin yüzüncü yılında hizmete açılması planlanan Cumhuriyet Akademisi’nden de bahseden Yaşar “Yenimahalleli gençlerin kaliteli eğitim alması amacıyla hayata geçireceğimiz Cumhuriyet Akademisi projesine büyük önem veriyoruz. Bu süreçte akademide verilecek eğitimin planlanmasında ve derslerin programlanmasında üniversite hocalarının desteğine ihtiyacımız var. Bu konuda Ankara Üniversitesi gibi değerli hocaları kadrosunda barındıran köklü bir eğitim kurumunun desteğine ihtiyacımız var. Bu hususta gereken desteği bize sunacağınıza ve işbirliği içinde olacağımıza inancım tam” şeklinde konuştu.

Eğitim için işbirliğine hazırız

Başkan Yaşar’ın üniversiteye yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar da “Fethi Yaşar eğitim konusunda çok hassas davranan ve gereken önemi gösteren bir belediye başkanı. Bu hususta kendisini tebrik ediyorum. Ankara Üniversitesi olarak eğitimin gelişmesi amacıyla hazırlanan projelerde işbirliğine hazırız. Eğitime destek olan ve eğitim için proje üreten yerel yöneticilerin olması bizi mutlu ediyor” dedi. Rektör Ünüvar, ziyaretin anısına Başkan Yaşar’a “Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır” diyerek kahve fincanı hediye etti.

attachment-48787-1-9ff832b6fab1548f96cc8fd383184006-1632813272.jpg

attachment-48787-2-9ff832b6fab1548f96cc8fd383184006-1632813273.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.