İngilizce öğrenmek aile merkezlerinde çocuk işi

Mamak Belediyesi yaptığı fiziki hizmetlerin yanı sıra açtığı kurslarla da eğitim alanında hizmet vermeye devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Eğitim konusunda önemli çalışmalara imza atan belediye, gençler için Zübeyde Hanım Aile Merkezi’nde açılan İngilizce Kursu ile ücretsiz yabancı dil öğrenme imkanı sağlıyor. Gerek spor kursları gerekse açılan kurslarla çocuklar ve gençlerin sosyal, psikolojik gelişimlerinin yanı sıra eğitim hayatlarına da katkı sağladıklarının altını çizen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Gençler geleceğimizdir. Çocuklar ve gençlerimizi çağın hastalığı olarak tanımlanan teknoloji bağımlılığından kurtaracak, sosyal ve psikolojik gelişimlerine katkıda bulunacak ilgi alanları doğrultusunda eğitimlerine katkı sağlayacak, beceri kazandıracak programları hayata geçiriyoruz. Amacımız gençlerimizi geleceğe daha iyi şartlarda hazırlayacağız inşallah” dedi.

Mamaklı çocukların dili gelişiyor

Haftada üç gün gerçekleşecek İngilizce Kursu; Salı günleri 2. ve 3. Sınıflara, Perşembe günleri 4 ve 5.sınıflara ve Cuma günleri de 6. Ve 7. Sınıfı öğrencilerine hizmet verecek. Uzman eğitmenler tarafından verilen kurslarda öğrencilere Temel İngilizce eğitimlerinin yanı sıra, İngilizcede bilinen günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisi kazandırılıyor.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

27 Kasım 2019 Ankara/ Mamak- Belediyeler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.