Keçiören Belediyesi Evlendirme Memurluğu bu yıl da 3.511 çiftin nikahını kıydı

2016 yılında 6.607 çifti evlendirerek bir rekora imza atan Keçiören Belediyesi Evlendirme Memurluğu bu yıl da 3.511 çiftin nikahını kıydı.

Türkiye'nin en büyük ilçelerinin başında gelen Keçiören, Ankara'nın tüm ilçelerini geride bırakarak açık ara birinci oldu. Keçiören'i, 2.902 çiftle Çankaya, 2.520 çiftle Yenimahalle takip etti. 07.07.2017 BOLLUĞU Evlenmek için özellikle yaz mevsimini seçerek ortak bir yaşama evet diyen çiftler sembol tarihlerde ise adeta rekor kırıyor. Keçiören Belediyesi 07.07.2017 tarihinde 127 çiftin nikahını kıydı. Dünya evine giren çiftler sembol tarihlerin evlilik yıldönümünü hatırlamayı kolaylaştırdığına dikkat çekerken, nikah memurları da o gün nikahtan nikaha koştu. Evlenen çiftler arasında yabancı uyruklular sıralamasında ise birinciliği yine Suriye aldı. Sıralamayı İran, Azerbaycan ve Özbekistan takip etti. EVLİLİĞİN TEMELİ SAYGI Çiftlerin dünya evine girmesine zaman zaman da bizzat tanıklık eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Ailenin temel taşları karşılıklı sevgi, saygı, hürmet, anlayıştır. Çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar ve iki cihan saadeti diliyorum. Cenab-ı Allah kendilerine, milletine ve vatanına hayırlı hizmetler sunacak güzel evlatlar nasip etsin. Darısı bekarların başına..." dedi.

01 Ağustos 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.